اما و اگرهای رانندگی در فصل سرما


اما و اگرهای رانندگی در فصل سرما - تصویر 1

رانندگی در شرایط غیرعادی مانند فصل سرما قواعد مربوط به خود را دارد که نیازمند احتیاط و به همراه داشتن تجهیزات ایمنی و رعایت شرایط خاص فنی در اتومبیل است.

 

بنابراین شاهدیم که معمولا با آغاز فصل سرما توصیه هایی مبنی بر اطمینان از عملکرد صحیح ترمز، استفاده از لاستیک مناسب و رعایت برخی پارامتر های فنی و بازرسی های فصلی زیاد به گوش می رسد.

با توجه به این که در آغاز فصل سرما به سر می بریم، لزوم دانستن برخی از این نکات لازم، گروه دانش روزنامه جام جم را متقاعد کرد تا گفت وگویی را با فریبرز حیدری ، دکترای مهندسی مکانیک و از کارشناسان خودرو به انجام رساند. در این گفت وگو پاره ای از نکات و توصیه های ایمنی فصل سرما بیان شده است.

 

 

در آغاز فصل سرما قرار داریم و برف پاییزی این روزها هم اخطار داد که گویا زمستان سختی در پیش است. شما به عنوان یک کارشناس خودرو چه توصیه ای برای رانندگان دارید و کلا رانندگان باید چه نکات فنی را برای موتور خودروی خود در پاییز و زمستان رعایت کنند؟

 

در این خصوص چهار توصیه مهم برای رانندگان وجود دارد؛ اول این که تمامی روانکاران مرتبط با موتور و نیروی محرک شامل روغن موتور، ضدیخ و روغن گیربکس در اول فصل پاییز برای یک دوره شش ماهه تا آخر زمستان حتما مورد بازدید و تعویض قرار گیرند.

 

 

همچنین اکیدا توصیه می شود از روغن هایی با سطح کیفی بالا مانند SG و SM که مخصوص فصل زمستان است، استفاده شود، دوم بازدید و تعویض فیلتر های موجود در موتور شامل فیلتر هواکش، فیلتر روغن، فیلتر بنزین وگاهی فیلتر مرتبط با سیستم تهویه مطبوع مورد بازدید قرار گیرند، سوم این که رانندگان محترم حتما با دستگاه عیب یاب و بررسی رفتار موتور که در اصطلاحا تون آپ گفته می شود، عملکرد موتور خودروی خود را مورد بررسی قرار دهند تا در صورت لزوم، قطعات مصرفی موتورها شامل شمع ها و وایرها تعویض شوند و چهارم، سیستم برق رسانی خودرو است که شامل دینام، کویل ها، سیستم جرقه زنی، ایی سی یو و اتصالات کانکشن و می شود و باید حتما مورد بازدید فنی قرار بگیرند.

 

با توجه به سرمای هوا و افت عملکرد باتری خودرو، رانندگان عزیز حتما باید از صحت عملکرد دینام مطمئن شوند و باتری خودرو را نیز آزمایش کنند تا در یک صبح سرد زمستانی با خودرویی که روشن نمی شود، مواجه نشوند.

 

 

این بازدید زمستانه علاوه بر کمک به افزایش طول عمر خودرو و آسایش خانواده، موجب می شود تا رانندگان به رسالت اجتماعی خود نیز عمل کنند.

 

هم اکنون رسالت هر راننده نه تنها توجه به خودروی خود است بلکه توجه به مسائل زیست محیطی و محیط اطراف نیز از اهمیت برخوردار است.

 

 

مهم ترین عوامل عبارتند از: اول، خودروهای دودزا که اصطلاحا می گویند خودرو تنظیم نیست. این خودروها باعث آلودگی هوا می شوند که می دانیم مخصوصا در فصل سرما شدت پیدا می کند و در این صورت باید حتما موتور تحت تعمیر قرار بگیرد و بر همین اساس خوب است که هر سه سال یک بار کاتالیز کانورتور که نقش اساسی در کاهش آلودگی خودرو دارد، تعویض شود.

 

دوم، نشتی روغن موتور علاوه بر نشان از خرابی که باید بررسی و تعمیر شود، محیط زیست را نیز با مواد شیمیایی آلوده می کند. اکیدا توصیه می شود رانندگان به محض دیدن هرگونه نشتی روغن به نزدیک ترین نمایندگی مراجعه کنند و نسبت به رفع عیب اقدام نمایند.

 

 

سوم، بویژه در فصل زمستان موقعی که خودرو استارت زده می شود، آلودگی گازهای خروجی اگزوز (مونوکسیدکربن و هیدروکربن های سوخته نشده) به میزان زیادی نسبت به فصل گرم بیشتر است و برای کسانی که مشکل قلبی یا سوابق بیماری های تنفسی دارند، اکیدا توصیه می شود در روزهای سرد در محیط های بسته پارکینگ به مدت زیاد توقف نکنند، چون موجب تشدید یا ایجاد بیماری های تنفسی و عروقی برای رانندگان خواهد داشت.

 

از باتری خودرو و اهمیت بررسی های فنی بخش برق اتومبیل در آغاز فصل سرما گفتید. اگر نیاز شد باتری خودرو را تعویض کنیم آیا شرایط خاصی باید در خرید باتری جدید مدنظر قرار بدهیم؟

 

 

بله حتما. معمولا برای هر خودرویی یک باتری خاص در نظر می گیرند که مشخصه اش هم میزان آمپر ساعت است. در دفترچه راهنمای مشتری این میزان و استاندارد برای هر خودرو تعیین شده است مثلا میزان استاندارد خودروهای سواری کوچک معمولا محدوده بین ۵۰ تا ۶۰ آمپر ساعت است، اما گاهی دیده می شود که در تعمیرگاه های بیرون و باتری سازها، باتری هایی با محدوده های مختلف نصب می شود. برخی موارد ۷۰ تا ۸۰ یا حتی ۹۰ آمپر هم وصل می کنند.

 

در وهله اول این اختلاف آمپر در کوتاه مدت روی خودروها مشکلی ایجاد نمی کند، اما در بلندمدت استفاده از نوع باتری غیراستاندارد موجب آسیب به سیستم برق رسانی خودرو شامل دینام، کویل و سری قطعات حساس می شود. بنابراین استفاده از آمپراژهای بالا کار درستی نیست و اکیدا به رانندگان توصیه می شود به آنچه در دفترچه راهنما خودرو ذکر شده است، توجه کنند و باتری در محدوده مجاز خریداری کنند.

 

 

همچنین از فصل پاییز به بعد بویژه در زمستان باتری ها زودتر دچار توقف عملکرد مناسب می شوند چراکه هوای سرد موجب می شود فعل و انفعالات شیمیایی باتری ضعیف تر و کندتر انجام شود بنابراین رانندگانی که کمتر از خودرو استفاده می کنند، مثلا هفته ای یک یا دو بار باید حداقل یک روز در میان اتومبیل را چند دقیقه بدون استفاده از لامپ خودرو یا هر مصرف کننده برقی دیگری روشن کنند تا باتری بتواند شارژ بشود زیرا عمر باتری خودروهایی که خواب زیاد دارند، بشدت کاهش می یابد.

 

معمولا چند نوع باتری در بازار وجود دارد و چگونه باید از سالم بودن باتری ها مطمئن شویم؟

 

از نظر کلی دو یا سه نوع باتری در بازار وجود دارد که عبارتند از باتری های تر، باتری های خشک یا سیل. رانندگانی که خودروی آنها مجهز به نوع باتری تر است، باید به میزان آب مقطر باتری توجه دائمی داشته باشند بنابراین باید در تعمیرگاه مجاز، باتری مورد بازدید قرار گیرد و هر سلول باز شود تا در صورت نیاز آب مقطر اضافه گردد حتی توصیه می شود یک بطری آب مقطر در خودرو باشد تا در صورت عدم مراجعه، خود راننده بتواند هر دو ماه یک بار سلول ها را با آب مقطر پر کند.

 

در مورد باتری های خشک هم غالبا باتری ها، چراغ نشان دهنده زمان عمرخودرو را دارند که معمولا با چراغ قرمز یا سبز مشخص می شود. نشان سبز حاکی از سلامت و عملکرد مناسب باتری است و اگر رنگش تغییر کند و به قرمز تبدیل شود، حتما باتری باید شارژ یا تعویض شود.

 

 

در پاییز و زمستان یکی از مواردی که معمولا رانندگان با آن مواجه می شوند، امکان سرخوردن تایر ماشین است، به نظر شما استفاده از لاستیک با کیفیت بالا و مناسب چقدر در کاهش این عامل تاثیرگذار است و اصولا آیا در فصل سرما باید حتما تایر مخصوصی استفاده شود؟

حیدری: به دلیل این که در فصل زمستان لغزندگی زیاد است توصیه می شود رانندگان از لاستیک های مخصوص زمستان استفاده کنند تا خطر تصادف را به حداقل ممکن برسانند و بتوانند کنترل بهتری روی خودروی خود داشته باشند.

 

 

در حال حاضر در کنار محصولات متنوع سازندگان ایرانی که تایرخودرو تولید می کنند، بخشی از بازار نیز در دست تایرهای خارجی است. یکی از عوامل تاثیرگذار در انتخاب تایر بحث قیمت است که با کیفیت، ارتباط مستقیم دارد یعنی هرچه قیمت افزایش داشته باشد برکیفیت لاستیک و به تبع آن، مشخصات فنی مثل عمر لاستیک و راحتی خودرو افزوده می شود.

 

معمولا راننده هایی که راحتی خودرو مانند میزان تکان و ارتعاشات برایشان مهم تر است، از لاستیک هایی با کیفیت بالا استفاده می کنند و رانندگانی که بیشتر بحث کاری و درآمدزایی خودرو برایشان مهم است و کمتر هزینه کردن مد نظرشان است، بیشتر از لاستیک هایی با کیفیت سطح متوسط استفاده می کنند.

 

 

در آپاراتی ها یا لاستیک فروشی ها طیف متفاوتی از لاستیک با کیفیت متفاوت وجود دارد که بسته به نظر مشتری عرضه می شود. بنابراین به دلیل این که در فصل زمستان لغزندگی زیاد است و امکان لیز خوردن به خاطر شرایط سرد و بارنندگی زیاد است توصیه می شود رانندگان از لاستیک های مخصوص زمستان و با کیفیت خوب استفاده کنند تا خطر تصادف را به حداقل ممکن برسانند و بتوانند کنترل بهتری روی خودروی خود داشته باشند.

 

همچنین در برخی مواقع خرید و فروش لاستیک های دست دوم و مستعمل هم دیده می شود. اکیدا توصیه می کنیم که رانندگان در فصل زمستان از لاستیک های دست دوم استفاده نکنند.

 

 

مشخصات ظاهری لاستیک مخصوصا در فصل سرما خیلی مهم است. راننده ها باید هر ماه یک بار نگاهی به لاستیک بیندازند و اگر آثاری از پاره شدن سطحی، ترک یا طبله شدن (برآمدگی نامتعارف قسمت هایی از تایر) در لاستیک دیدند، حتما در اولین فرصت آن را تعویض کنند.

 

آیا انجام بالانس در تعمیرگاه های مجاز و آپاراتی ها تاثیری در بهبود وضعیت رانندگی دارد؟

 

دستگاه بالانسینگ به دو نوع «جدا» یا استاتینگ و بالانسینگ «درجا» یا دینامیکی تقسیم می شود. توصیه می شود معمولا هر ۶ ماه یک بار خودروها بالانس جدا شوند یعنی تایر از خودرو جدا شده و با دستگاه بالانس شود. در شرایط بهتر نوع دوم بالانس کردن درجا یا دینامیکی انجام می شود، یعنی مجموعه تایر و رینگ روی خودرو تست می شوند.

 

پیشنهاد می شود در آغاز فصل سرما، هنگام تعویض تایرها به تایر زمستانی، هر چهار چرخ خودرو بالانس شوند. همچنین دیده می شود که تایر زاپاس برخی از خودروها شرایط کیفی مطلوبی ندارد یا مدت زیادی است که استفاده نشده اند. بنابراین رانندگان باید بازدید تایر زاپاس را بخصوص هنگام سفر مد نظر داشته باشند.

 

 

آیا با بازدید لاستیک خودرو می توان مطمئن بود که از خطر لیز خوردن یا انحراف خودرو در شرایط بارندگی یا یخبندان در امان خواهیم بود یا باید کار دیگری هم کرد؟

توجه داشته باشید که رانندگی در شرایط لغزنده به سه عامل لاستیک خودرو، سیستم تعلیق و ترمزها ربط دارد. البته در کنار آن باید به مهارت راننده که عامل مهمی است هم اشاره کرد. توصیه می شود حتما سیستم تعلیق خودرو را بررسی فنی کنید و با توجه به لغزنده بودن یا یخ بستن بعضی جاده ها به خصوص جاده های بین شهری، در این فصل از عملکرد صحیح ترمز اطمینان حاصل کنید.

 

 

در این رابطه توصیه می شود سه پارامتر فنی در ترمز، توسط راننده مد نظر قرار گیرد و در تعمیرگاه مجاز مورد بازدید فنی قرار گیرد:

۱) داشتن لنت مناسب و اطمینان از این که عمر لنت ترمزهای جلو و عقب به پایان نرسیده است. این موضوع باید توسط راننده بعد از بازدید و تعویض لنت چند بار مورد تست قرار بگیرد و جای شکی برای راننده از لحاظ عملکرد صحیح لنت ترمز باقی نماند.

 

 

۲) داشتن میزان مناسب روغن ترمز است. گاهی به دلیل گرمی و سردی هوا، اتصالات سیستم ترمز شل می شود یا ترکی ایجاد می شود که منجر به مشکل نشتی روغن ترمز بویژه در پایه مخزن پمپ ترمز می گردد.

 

راننده باید با بازدید سطح مخزن روغن ترمز به صورت فصلی، اطمینان حاصل کند که مخزن ترمز تا محل مشخص شده، روغن داشته باشد. در صورتی که روغن از حد مجاز خود پایین تر بیاید باید به تعمیرگاه مجاز مراجعه و نسبت به شارژ مخزن و عیب یابی و جلوگیری از نشتی روغن و هواگیری سیستم ترمز اقدام شود.

 

 

۳) اما در این میان ایراد بزرگ تر می تواند در بوستر ترمز ایجاد شود. مشکلاتی که عمدتا برای بوستر به وجود می آید، می تواند مثل پاره شدن لاستیک دیافراگم بوستر و در برخی موارد خلا «مانیفولد» موتور است که تاثیر مستقیمی بر خرابی بوستر می گذارد و باعث عملکرد نامناسب بوستر می شود. در این وضعیت راننده متوجه می شود که ترمز ضعیف است و خودرو بدرستی متوقف نمی شود. در این حالت راننده باید به نزدیک ترین نمایندگی مراجعه و نسبت به بازدید و تعویض بوستر اقدام کند.

 

در کل با توجه به لغزنده بودن معابر در فصل سرما توصیه می شود از ترمزهای ناگهانی پرهیز گردد.

 

 

در سرمای زمستان هیچ چیزی به اندازه یک بخاری خوب، خودرو را دلچسب و دوست داشتنی نمی کند. درباره بازدید سیستم گرمایشی در این فصل به رانندگان چه توصیه هایی دارید؟

معمولا مشکلات اساسی که برای بخاری اتومبیل به وجود می آید، شامل سوراخ شدن رادیاتور بخاری و عدم گرمادهی مناسب است که این مورد بویژه رادیاتور بخاری باید در ابتدای فصل مورد بازدید قرار بگیرد.

 

 

راننده باتجربه می داند که مثلا اگر موقعی که بارندگی است، بخار بیش از حد شیشه ها را می گیرد یا نشتی در محفظه موتور زیر ماشین دیده می شود، دال بر سوراخ شدن رادیاتور بخاری است که منجر به ناکارآمدی و سیستم گرمایشی خودرو می شود.

 

همچنین معمولا هنگام بارش برف، شیشه ها مرتب بخار کرده و دید راننده را مختل می کند که این موضوع موجب تصادف خواهد شد. در چنین مواردی راننده باید دریچه ورودی هوا که دو حالت ورود هوا از بیرون و گردش هوای داخلی دارد را روی ورود هوا از بیرون قرار دهد تا بخار داخل ماشین به حداقل برسد.

 

 

در کل رانندگان باید سیستم گرمایشی شامل رادیاتور بخاری، لوله های ارتباطی و فن بخاری را در آغاز فصل سرما حتما بررسی کنند.

 

 

 

   فرزانه صدقی

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه