این مواد آرایشی ممکن است شما را کور کنند

این مواد آرایشی ممکن است شما را کور کنندکارشناسان در خصوص استفاده از مداد یا سایر محصولات آرایشی مخصوص چشم هشدارهای جدی داده اند.

بر اساس جدیدترین پژوهش‌ها این محصولات باید فقط و فقط در خارج از چشم استفاده شوند و استفاده از آنها در لبه داخلی چشم می تواند سبب ورود عفونت به داخل چشم، آلودگی چشم، تاری دید و حتی مشکلات بینایی و کوری شود.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، این مشکل بویژه در افرادی که از لنزهای طبی نیز استفاده می‌کنند به شدت حادتر بوده و می‌تواند سبب چسبیدن مواد رنگی به لنز و آلودگی آنها و بروز عفونت چشمی بسیار خطرناکی شود.

پزشکان چشم پزشکی یکی از موارد اورژانسی مراجعه بیماران به آنها را استفاده از محصولات آرایشی و التهاب چشم در نتیجه آن اعلام کرده‌اند.

این تحقیقات توسط پژوهشگران دانشگاه واترلو در کشور کانادا صورت گرفته است. پزشکان انواع باکتری‌ها را بر روی این محصولات بویژه هنگامی که به داخل چشم کشیده می‌شوند در این تحقیق اندازه گیری کرده‌اند.

در نهایت پژوهشگران توصیه می‌‌کنند افراد از این محصولات تنها در خارج ازچشم استفاده شود، درب آنها را بتراشید و  حتما قبل از خواب این مواد را توسط پاک کننده‌های استاندارد از چشم خود پاک کنید تا سلامت این عضو حساس و کلیدی بدن حفظ شود.

تهیه و گردآوری : گروه پوست مو و زیبایی پرداد / منبع : باشگاه خبرنگاران

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه