در حال حاضر در كشور ما اتفاق عجیبی افتاده و بسیاری از افرادی كه صلاحیت كافی ندارند مثل آرایشگران كه اطلاعات کافی در مورد ساختمان، فیزیولوژی و آناتومی پوست ندارند، وارد حیطه پوست و مو شده‌اند. خیلی‌ها از فضا و حیطه كاری آرایشگری سوءاستفاده و به افرادی كه به آنها برای كارهای زیبایی مراجعه می‌كنند، مشاوره پزشكی پوست و مو می‌دهند و آنها را ترغیب به انجام پیلینگ‌های شیمیایی یا پاكسازی پوست و ... می‌كنند.

بیماریهای پوستی,متخصص پوست,پاکسازی پوست,لیزر پوست,لیزر موهای زائد,آرایشگاه,روشن سازی پوست,لایه برداری پوست,در حال حاضر در كشور ما اتفاق عجیبی افتاده و بسیاری از افرادی كه صلاحیت كافی ندارند مثل آرایشگران كه اطلاعات کافی در مورد ساختمان، فیزیولوژی و آناتومی پوست ندارند، وارد حیطه پوست و مو شده‌اند. خیلی‌ها از فضا و حیطه كاری آرایشگری سوءاستفاده و به افرادی كه به آنها برای كارهای زیبایی مراجعه می‌كنند، مشاوره پزشكی پوست و مو می‌دهند و آنها را ترغیب به انجام پیلینگ‌های شیمیایی یا پاكسازی پوست و ... می‌كنند.

در بسیاری از آرایشگاه‌ها حتی لیزرهای مختلف مثل لیزر موی زائد هم انجام می‌شود و آرایشگران بدون حضور پزشك یا با حضور یك پزشك عمومی لیزر انجام می‌دهند. این در حالی است که مثلا اگر كسی بعد از برنزه شدن موی زائدش را لیزر كند، دچار سوختگی‌های شدید می‌شود و لك‌های پررنگ یا كمرنگ یا جوشگاه روی پوست باقی خواهد ماند كه قابل‌درمان هم نیستند و عارضه‌ای دائمی‌اند.

پاکسازی پوست از دیگر اقدام‌هایی است که نباید در آرایشگاه‌ها انجام ‌شود ولی می‌شود. بسیاری از مراجعه‌كنندگان به آرایشگاه‌ها نوجوان‌ها و جوان‌ها هستند كه مستعد ابتلا به آكنه‌اند. اگر آرایشگر آگاه نباشد و اصول اولیه مراقبت از پوست را نداند و به بهانه پاكسازی و ویتامین‌درمانی از كرم‌های مختلف، سنگین و چرب روی پوست استفاده كند، باعث تحریك شدید جوش‌ها می‌شود.

لازم است وزارت بهداشت نظارت بیشتری بر كار آرایشگاه‌ها داشته باشد و اجازه ندهد آرایشگران اقدام‌هایی كه تخصص و صلاحیت آن را ندارند، انجام دهند. بسیاری از اعمال مراقبت از پوست مثل پیلینگ، میكرودرم ابریژن، لیزردرمانی، پاکسازی، تاتو و مزوتراپی باید به‌وسیله متخصص پوست یا پزشک عمومی انجام شود تا اگر به هر دلیل فرد دچار عارضه شد، بتوان در كمترین زمان مشكل را حل كرد.

تهیه و گردآوری : گروه پوست و موی پرداد / منبع : سلامتیران

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه