تماشای مناظر اطراف از زاویه‌ای متفاوت، همواره جالب توجه و غافلگیر کننده بوده است. جایی که دنیایی متفاوت، جایگزین مناظری می‌شود که هر روز در مقابل چشمان‌مان رژه رفته و تازگی و جذابیت خود را از دست داده‌اند. عکاسی نیویورکی در قالب تصاویر هوایی، چشم‌اندازی متفاوت را از این شهر به نمایش گذارده که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. عکاس نیویورکی جِفری میلستاین (Jeffry milstein)، را می‌توان یک عاشق خستگی ناپذیر هنر عکاسی هوایی دانست. او که متولد لس انجلس است در سال ۱۹۶۸ در رشته‌ی معماری از دانشگاه ب ...

 

تماشای نیویورک سیتی از زاویه‌ای دیگر

تماشای مناظر اطراف از زاویه‌ای متفاوت، همواره جالب توجه و غافلگیر کننده بوده است. جایی که دنیایی متفاوت، جایگزین مناظری می‌شود که هر روز در مقابل چشمان‌مان رژه رفته و تازگی و جذابیت خود را از دست داده‌اند. عکاسی نیویورکی در قالب تصاویر هوایی، چشم‌اندازی متفاوت را از این شهر به نمایش گذارده که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.
عکاس نیویورکی جِفری میلستاین (Jeffry milstein)، را می‌توان یک عاشق خستگی ناپذیر هنر عکاسی هوایی دانست. او که متولد لس انجلس است در سال ۱۹۶۸ در رشته‌ی معماری از دانشگاه برکلی فارغ‌التحصیل شد. اما او خیلی زود جذب دنیای عکاسی شده و دوربین به دست به ثبت تصاویر خیره‌کننده و جالب توجه پرداخت.

او در ابتدا به سراغ عکاسی هوایی از هواپیماها رفت. در همین رابطه و در سال ۲۰۱۱ مجموعه ای از آثارش تحت عنوان “AirCraft: The Jet as Art” در موزه‌ی اِسمیت سونیَن به نمایش درآمد. او در طول دوران کار حرفه‌ای خود به موضوعات مختلفی علاقه نشان داده است که از آن جمله می‌توان به عکاسی هوایی از نیویورک سیتی، لس آنجلس و اسکله‌های بارگیری اشاره کرد.

او در مجموعه عکس‌های خود، الگوهای هندسی متفاوت و دیدنی را از منظری دیگر به نمایش گذارده است. مناظری که قطعاً از روی زمین آن قدرها به چشم نیامده و از نظر پنهان هستند. برای ثبت این تصاویر، این عکاس ماجراجو با هلیکوپتر بر فراز شهر پرواز کرده و معلق میان آسمان و زمین، این مناظر را شکار کرده است.

او در مورد این تجربه‌ی شگفت‌انگیز چنین می‌گوید:

بالاتر از سطح زمین و در ارتفاع هزار تا دو هزار پایی، همه چیز متفاوت شده و رنگ عوض می‌کند. اکنون دورنمایی تماشایی پیش چشم انسان گشوده شده که از سطح زمین قابل درک و تشخیص نیست. در این ارتفاع در عین اینکه یک گستره‌ی وسیع در مقابل شما قرار گرفته، جزئیات نیز به روشنی قابل مشاهده بوده و معماری سازه‌های آشنا از منظر و زاویه‌ای دیگر به نمایش درمی‌آِیند. در اینجا شما الگوهای متعددی را مشاهده می‌کنید که همواره در مقابل دیدگان شما قرار داشتند. فقط اکنون شما اندکی از زمین فاصله گرفته و از زاویه و پرسپکتیوی متفاوت به آنها می‌نگرید. این تجربه در نوع خود هیجان‌انگیز و لذت‌بخش است.
در نهایت با تماشای این مجموعه، شما نیز با دنیای الگوهای هندسی و نظم شهری مواجه می‌شوید. نظمی که در اطراف ما جریان دارد، اما از سطح خیابان به خوبی قابل مشاهده نیست. در عین حال این تصاویر بازدید کنندگان مشتاق را از صرف هزینه برای تماشای نیویورک از آسمان نجات می‌دهد.

aerial-1 [640x480]

aerial-2 [640x480]

aerial-4 [640x480]

aerial-7 [640x480]

aerial-9 [640x480]

jfk-15 [640x480]

Miami_002 [640x480]

 

 

آثار این عکاس در روزنامه و مجلات معتبر متعددی به چاپ رسیده که از آن جمله می‌توان به دِیلی میل (DailyMail)، فورچون (Fortune)، تایم، لس اَنجلس تایمز، سن فرنسیسکو کرونیکل و “Wired” اشاره کرد.

برچسب ها: Jeffry milstein newyork جِفری میلستاین نیویورک ,
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه