جوان تهرانی از مردم 15 استان کلاهبرداری اینترنتی کرد!


جوان تهرانی از مردم 15 استان کلاهبرداری اینترنتی کرد! - تصویر 1

16 فروردین امسال شهروندی ساوجی با مراجعه به پلیس فتا شهرستان اعلام داشت كه از حسابش به صورت غیرمجاز مبالغی كسرشده است. با شروع تحقیقات از شاكی مشخص شد كه در چند روز گذشته پیامكی با محتوای 70 میلیون ریال جایزه قرعه‌کشی بانكی برای وی ارسال‌شده و لازم است برای دریافت جایزه، به سایت www.bank7.org مراجعه و فرم بانكی مربوطه تكمیل شود.

شاكی ادامه داد: بعد از ورود به این سایت اطلاعات حساب خود را در سامانه بانكی سایت وارد كرده و بعد از چند روز متوجه شدم مبلغ قابل‌توجهی از حسابم خالی شده است.

 

 

سردار عزیزاله ملكی فرمانده انتظامی استان مركزی دراین‌باره گفت: با توجه به اهمیت موضوع، رسیدگی به پرونده در دستور كار كارشناسان پلیس قرار گرفت ودر روند تحقیقات اولیه، شهروندان دیگری نیز در سطح استان به پلیس فتا مراجعه كرده و شكایات مشابهی را ارائه كردند. با توجه به گستردگی و اهمیت موضوع، در هماهنگی مقام قضایی پرونده برای بررسی كارشناسی در اختیار پلیس فتا استان قرار گرفت.

 

 

ملكی به تحقیقات پلیس در شناسایی متهم اشاره کرد و گفت: در نخستین مرحله از تحقیقات مشخص شد كه متهم به صورت گسترده اقدام به ایجاد سایت‌های فیشینگ كرده و بیش از یك صد سایت در این خصوص فعالاست و پرونده‌های دیگری نیز در این خصوص در چند ماه گذشته در دیگر استان‌های كشور در حال بررسی است.

 

 

وی اضافه كرد:با توجه به اهمیت و گستردگی پرونده، تیمی مجرب از کارآگاهان تحقیقات خود را در این خصوص شروع كردند و در كمتر از 2 هفته فرد كلاهبردار در تهران شناسایی و مخفیگاهش تحت كنترل نامحسوس مأموران انتظامی قرار گرفت.

رئیس پلیس استان مرکزی با اشاره به عملیات غافلگیرانه پلیس در دستگیری این متهم ادامه داد: فرد كلاهبردار كه در منزلی مجردی در یكی از محلات شهر تهران اقدام به فعالیت مجرمانه خود می‌کرد، توسط کارآگاهان پلیس استان دستگیر و تعدادی دستگاه‌های رایانه‌ای، بیش از 30 خط تلفن همراه و در حدود 40 هزار دلار از وی كشف شد.

 

 

وی افزود: در تحقیقات تكمیلی، متهم اذعان داشت با ارسال پیامك به صورت گروهی و فردی و ایجاد یك صد و هشت سایت فیشینگ  با وعده برنده شدن میلیونی افراد در قرعه‌کشی بانكی در 15 استان كشور، اطلاعات حساب بانكی آن‌ها را به دست آورده و از حساب آن‌ها برداشت می كرد.

ملكی با اشاره به اعتراف متهم به كلاهبرداری بیش از دو میلیارد ریال از كاربران اینترنتی تصریح كرد: در بررسی دستگاه‌های رایانه توقیف‌شده از متهم، اطلاعات حساب بانكی بیش از 460 كاربر به دست آمد و تحقیقات از متهم در حال پیگیری است.

 

 

فرمانده انتظامی استان مركزی در پایان توجه به توصیه و هشدارهای پلیسی را مورد تاكید قرار داد و خاطر نشان كرد: سامانه‌های ارسال پیامك گروهی در اختیار افراد حقیقی نیز می‌باشد و بانک‌ها و نهادهای دولتی به هیچ عنوان برای واریز پول به حساب مشتریان خود از آن‌ها درخواست اطلاعات حساب نخواهند كرد كه لازم است كلیه كاربران بانكی در این خصوص دقت و هوشیاری لازم را مورد توجه قرار دهند.

شهروندان می‌توانند در صورتی كه بدین روش از آن‌ها كلاهبرداری شده است با شماره تلفن 0862184068 با كارشناسان پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مركزی تماس بگیرند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه