خطر ناتوانی جنسی با این مواد

سرویس زناشویی جوان ایرانی؛ بخش دانستنی های قبل و بعد از ازدواج:

امروزه یکی از تصورات رایجی که به غلط میان برخی از مردم و به خصوص زوج های جوان جا افتاده این است که مصرف سیگار، قلیان، الکل و مواد مخدر و محرک می تواند برخی از اختلال های رابطه زناشویی را کنترل و ناتوانی های جنسی را بهبود ببخشد.

برخی به امید اینکه مشکلات زناشویی شان را حل کنند به توصیه دوستان سراغ این مواد رفته، غافل از اینکه نه تنها اختلال جنسی شان حل نمی شود بلکه اعتیاد نیز به مشکلات شان اضافه خواهد شد! چه بسا بسیاری از این مواد تاثیرات دائمی روی ارگان ها و دستگاه جنسی می گذارند و حتی بعد از ترک نیز اثرات آن همچنان باقی می ماند. البته این مشکلات فقط با اعتیاد ایجاد نمی شوند؛ مصرف گاه به گاه این مواد هم می تواند برای روابط زناشویی دردسرساز باشد و سلامت رابطه زناشویی و کانون گرم خانواده تان را تهدید کند. دکتر ناهید حمزه ای اصفهانی، متخصص اورولوژی و مجاری ادراری شما را در این زمینه راهنمایی می کند.

قابل توجه خانم های سرد مزاج!

خیلی اوقات می بینیم خانم ها برای رفع سرد مزاجی شان به توصیه دوستان خود مواد مخدر به خصوص شیشه و حشیش مصرف می کنند تا تمایلات جنسی شان بیشتر شود و بهتر بتوانند با همسرشان ارتباط برقرار کنند در حالی که مصرف این مواد باعث می شود فرد خشن و پرخاشگر شود؛ حتی در مواردی اقدام به قتل نیز دیده شده است! بنابراین افزایش توانایی جنسی و جسمی با مصرف این مواد موقتی است. درحقیقت هیچ مقاله یا مدرک علمی معتبری وجود ندارد که نشان دهد مصرف مواد مخدر و محرک توانایی جنسی و جسمی را افزایش می دهد.

این مواد رابطه زناشویی شما را به بن بست می کشاند!

غمگین، افسرده و بی کفایت هستید؟!

بی خوابی و ضعف به دنبال استفاده از مواد مخدر علاوه بر تاثیرات منفی بر جسم و روند زندگی، تاثیر منفی بر کیفیت رابطه زناشویی هم می گذارد. مصرف مواد در خانم ها نیز می تواند به صورت غمگینی، افسردگی و احساس عدم کفایت بروز کند که همه این حالت ها خود می تواند باعث ایجاد ناتوانی جنسی و نرسیدن به ارگاسم می شوند. به طور کلی اختلالات جنسی به ۴ طبقه دسته بندی می شوند: اختلالات میل جنسی، اختلالات برانگیختگی، اختلالات در رسیدن به اوج لذت جنسی و اختلالات درد حین رابطه زناشویی که همگی با مصرف مواد مخدر ارتباط مستقیم دارند.

اگر ترک کنید شاید امیدی باشد

اختلالات تمایل جنسی می توانند به صورت کاهش یا از دست دادن کامل تمایل جنسی به همراه ضعف، افسردگی و اضطراب باشند. برای مثال مصرف ماریجوانا باعث کاهش تمایل جنسی به خصوص در خانم ها می شود اما نکته جالب این است که اگر این ماده قطع شود بلافاصله تمایل جنسی به سطح اولیه اش بازمی گردد. الکل نیز باعث اختلال در برانگیختگی جنسی می شود. در واقع بسیاری از آقایان به دنبال مصرف الکل نمی توانند رابطه زناشویی موفق داشته باشند.

خانم ها حساس تر از آقایان!

مواد مخدر و الکل هر دو باعث اختلالات ارگاسم در رابطه زناشویی در مردان و زنان می شود. البته خانم ها در این زمینه حساس تر هستند. علاوه براین، مصرف این مواد و نوشیدنی ها می تواند باعث انزال زودرس یا تاخیر در انزال شود که خود یکی از اختلال هایی است که می تواند رابطه زناشویی را تحت تاثیر خود قرار دهد. همچنین اگر فرد بعد از ترک از لحاظ روانی تحت درمان قرار نگیرد مشکلات جنسی و اختلال در ارگاسم همچنان در او باقی می ماند. به همین دلیل این افراد باید بعد از ترک اعتیاد، به وسیله روانپزشک بررسی و درمان شوند.

افزایش درد و انقباضات در خانم ها

یکی دیگر از اختلالات جنسی، درد و ناراحتی حین رابطه زناشویی است. این اختلال مختص به خانم هاست و دو دسته اصلی دارد، یکی «دیسپارونیا» یا مقاربت دردناک و دیگری «
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه