ابتلا به جوش‌های سرسیاه، یکی از مشکلات پوستی نسبتا رایج در بین افرادی با پوست‌های چرب است. دکتر امیرهوشنگ احسانی، متخصص پوست‌ومو درباره علت بروز جوش‌های سرسیاه می‌گوید: جوش‌های سرسیاه، روند اولیه‌ای از ایجاد جوش‌ها محسوب می‌شوند. به‌عبارت ساده‌تر، جوش‌های سرسیاه، جوش‌هایی هستند که سرسفید بوده‌اند، اما منفذ بیرونی‌شان به سمت پوست، باز شده است و ماده‌ای به‌نام کراتین که داخل منفذ این جوش‌ها وجود دارد، در مجاورت با هوا، اکسیده و باعث سیاه شدن مرکز آن منفذ شده است.

متخصص پوست,لایه برداری پوست,پیلینگ پوست,درمان جوش های سرسیاه,درمان قطعی جوش سرسیاه,ابتلا به جوش‌های سرسیاه، یکی از مشکلات پوستی نسبتا رایج در بین افرادی با پوست‌های چرب است. دکتر امیرهوشنگ احسانی، متخصص پوست‌ومو درباره علت بروز جوش‌های سرسیاه می‌گوید: جوش‌های سرسیاه، روند اولیه‌ای از ایجاد جوش‌ها محسوب می‌شوند. به‌عبارت ساده‌تر، جوش‌های سرسیاه، جوش‌هایی هستند که سرسفید بوده‌اند، اما منفذ بیرونی‌شان به سمت پوست، باز شده است و ماده‌ای به‌نام کراتین که داخل منفذ این جوش‌ها وجود دارد، در مجاورت با هوا، اکسیده و باعث سیاه شدن مرکز آن منفذ شده است.

گاهی ممکن است پزشکان با کمک فشار دو عدد چوب معاینه، به‌سادگی این جوش‌ها را تخلیه بکنند اما امکان پر شدن دوباره این منافذ با ماده کراتین و ایجاد مجدد جوش‌های سرسفید و سرسیاه در این صورت، وجود خواهد داشت. وقتی از این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره درمان موثرتر و پایدارتر جوش‌های سرسیاه پرسیدیم، پاسخ داد: معمولا جوش‌های سرسیاه، پاسخ‌های بهتری نسبت به جوش‌های سرسفید که بسته هستند و باید باز بشوند، به درمان می‌دهند. جوش‌های سرسیاه، به‌سادگی با درمان‌های دارویی یا یک پاک‌سازی ساده، تخلیه می‌شوند و از بین می‌روند.
دکتر احسانی در انتهای صحبت‌های خود خاطرنشان کرد که استفاده از دارو می‌تواند باعث پیشگیری از عود جوش‌های سرسیاه بشود و بنابراین، مصرف دارو زیر نظر متخصص پوست برای درمان این جوش‌ها، ضروری خواهد بود.

تهیه و گردآوری : گروه پوست، مو و زیبایی پرداد / منبع : سلامانه

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه