عشق تان را به کودکتان نشان دهید

عشق تان را به کودکتان نشان دهید

ارزش یک عکس به اندازه هزاران کلمه است، پس ارزش پدر و مادر بودن یک میلیون بار بیشتر از دوستت دارم گفتن است. اگرچه پیدا کردن راه های متفاوت برای گفتن دوستت دارم به دوستان و خانواده امری چالش برانگیز است، اما خشنود ساختن و ابراز عشق کردن به بچه ها کاری راحت است. در اینجا راه های مختلف را برای گفتن دوستت دارم به بچه ها با شما به اشتراک می گذاریم.

ماساژ بچه
بچه ها خصوصا نوزادان از راه تماس برقرار کردن عشق شما را احساس می کنند. نوزاد خود را ماساژ داده و به آرامی به او بگویید دوستش دارید، این کار نه تنها هیچ محدودیتی ندارد بلکه فرزندتان را آرام کرده و از نظر جسمی نیز برای او خوب است. شما همچنین می توانید برخی از تکنیک های راحت ماساژ بچه را یاد بگیرید.

۱۰ چیزی که شما عاشقش هستید
دفترخاطرات فرزند خود را باز کنید و ۱۰ چیز در مورد فرزندتان که در این مرحله عاشقش هستید را نام ببرید. مثل خوردن انگشتان، دو عدد دندان نیش، دست های کوچکش وقتی که زمان خواب به گردن شما چنگ می زند و…. اگرچه فرزند شما امروز نمی تواند این لیست را بخواند اما یک روز این کار را می کند. و نوشتن اینها به شما یادآوری می کند چه لحظه های شیرینی را در دوران کودکی فرزندتان تجربه کردید.

ظهرها با کودک خود چرت بزنید
اگرچه زمان خواب بچه ها وقت ارزشمندی برای والدین است که به کارهای خود برسند، اما مادران واقعا حق این را دارند که بیشتر استراحت کنند. هر چند وقت یک بار شما نیز زمان استراحت کودک با او بخوابید و رابطه خود را محکم تر کنید. حتی اگر خوابتان نمی برد، حتما از حس نفس کشیدن کودک روی گردنتان و تماشای دست ها و صورت کوچکش لذت خواهید برد و آنها هم عاشق این هستند که بهشان نزدیک بشوید.

مثل یک بچه شوید
عالی ترین راه برای گفتن دوستت دارم به بچه ها چیست؟ اینکه شما هم بچه بشوید. هیچ چیزی بیشتر از اینکه بچه را آزاد گذاشته و با او شیطنت کنید او را به هیجان نمی آورد. با یک آهنگ خوب با او رقص های مسخره انجام دهید، با بالش با هم بجنگید، چهار دست و پا او را دنبال کنید.. با این کارها نه تنها به فرزندتان نشان می دهید چقدر به فکرش هستید، بلکه به خودتان هم خوش می گذرد.

شعر مخصوص او را پیدا کنید
آیا بچه شما هم علاقه مند به آهنگ یا ترانه خاصی است؟ اگر اینگونه نیست، زمان خوبی است که یک شعر مخصوص او پیدا کنید. می تواند یک شعر خاص باشد که در زمان کودکی برای خودتان می خواندند، یا یک شعر عاشقانه معروف یا آهنگی که خودتان درست کرده اید، شعری را انتخاب کنید که برای همیشه شعر مخصوص کودکتان بماند. سال ها بعد وقتی او این شعر را می شوند می گوید: مادرم این را همیشه برای من می خواند. این شعر من است.

عکس محبوب خودتان و او را نشانش بدهید
بیشتر عکس های خاطره انگیز ما در کامپیوترها و تلفن هایمان جا خوش کرده اند، اما نمایش دادن آنها می تواند یادآور لحظه های خاصتان باشد. چند تا از عکس های دوست داشتنی که با فرزندتان انداخته اید را چاپ کنید و جاهایی که او بتواند ببینید بگذارید (مثلا می توانید روی یخچال و در سطحی که چشمان او بتواند ببیند بچسبانید).

عصرها به پیاده روی بروید
همه بچه ها بیشتر از هرچیزی عاشق بیرون رفتن هستند، پس وقتی می خواهید او را برای پ��اده روی بیرون ببرید در ذهنش می گوید: مادرم چقدر مرا دوست دارد! پایان دادن روز با پیاده روی یک راه عالی برای خسته کردن بچه ها، آشنا کردنشان با طبیعت و همچنین گذراندن اوقات خوش با والدین است.

قانون ساعت خواب معمول خانواده را بشکنید
به بچه خود آموزش دهید که خودش بتواند مستقلانه در ساعت مناسبی بخوابد تا روز بعد سرحال باشد، اما خوب است که هر ازگاهی این قانون همیشگی را بشکنید و بگذارید تا آخر وقت با شما بیدار بماند. من عاشق شب هایی بودم که می توانستم تا آخر شب بازی و کارتون تماشا کنم و مشخص است پسرانم هم دوست دارند چنین اوقاتی داشته باشند.

زمان آشپزی
شما می دانید مادری که بگذارد بچه هایش در آشپزخانه بگردند عاشق آنهاست. از فرزند نوپای خود بخواهید با شما آشپزی کند، یک منطقه مشخص را مخصوص او اختصاص دهید. آنها عاشق وقتهایی هستند که فکر می کنند بزرگ شده اند، اما اکثر وقات دوست دارند کنار شما کار کنند و کارهایتان را تقلید کنند.

وقت کتابخوانی
پدر و مادر هر دو و به نوبت می توانند در این کار سهیم باشند. یک پتو برداشته و به کتابخانه تان بروید یا در به اتاق کودک بروید چند کتاب برداشته و از او بخواهید روی پاهای شما بنشیند و برایش کتاب بخوانید.


با هم کاردستی درست کنید

مامان می تونیم با هم کاری انجام دهیم؟ این سوالی بود که دخترم وقتی به اندازه کافی بزرگ شده بود از من می پرسید. البته بچه های کوچک هنوز با مداد رنگی و چسب آشنا نشده اند که بتوانند کار دستی درست کنند، اما این دلیل نمی شود که فرصت انجام دادن یک فعالیت با شما را دوست نداشته باشند. مقداری کاغذ ببرید، یک مقوای بزرگ بردارید و می توانید با همدیگر پوستر کلاژ شده ای درست کنید و در قسمتی از خانه آویزان کنید.

۵ تا از آرزوهایتان را بنویسید
به فرزند دلبند خود نگاه کنید و به چیزهایی فکر کنید که برای او می خواهید. سپس یک کاغذ برداشته و ۵ آرزوی خود را بنویسید، تاریخ زده و در دفترچه خاطرات او بگذارید. هر وقت در سال های بعد آرزوهای دیگری به ذهنتان آمد آنها را نیز به لیست خود اضافه کنید. یک روز می فهمید زمان این رسیده است که این لیست را به فرزند خود نشان دهید.

با هم حمام کنید
بعضی وقت ها به جای اینکه بچه خود را حمام ببرید، با هم حمام کنید. یک موزیک ملایم بگذارید، حباب درست کرده و حسابی آب بازی کنید و از تماس بدنتان با فرزند کوچک خود لذت ببرید. مطمئنا فرزندتان هم عاشق حمام کردن با شماست.

با هم بازی کنید
یک راه عالی برای نشان دادن عشقتان به کودک خود گذراندن زمان بی وقفه با او و لذت بردن از فعالیتی است او دوستش دارد. فرزند شما در هر سنی باشد خودتان می دانید که از چه بازی ای خوشش می آید، با مکعب و لگو با هم سرگرم شوید، با پتو برای او یک خانه درست کنید، یا می توانید قایم باشک بازی کنید. من تضمین می کنم که لبخند را بر لب های فرزند خود خواهید نشاند و می توانید به او نشان دهید که چقدر دوستش دارید.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه