نگاه به زن در جهان امروز برگرفته از دیدگاه جاهلیت است

نگاه به زن در جهان امروز برگرفته از دیدگاه جاهلیت است

نگاه به زن در جهان امروز برگرفته از دیدگاه جاهلیت است
ابراز تاسف استاد دانشگاه الازهر مصراز برخوردهای نامناسبی که درباره زنان در دنیای کنونی صورت می گیرد.
به گزارش جوان ایرانی به نقل ازایرنا ، مرکز خبر حوزه اعلام کرد شیخ 'احمد کریمه' روز چهارشنبه حاشیه سفر به قم و در دیدار مدیر حوزه های علمیه خواهران اظهار کرد: از افتخارات سرزمین مصر تاسی نام مبارک و مقدس حضرت زهرا(س) و انتصاب دانشگاه الازهر به نام دخت گرامی پیامبر اسلام(ص) است.
استاد فقه مقارن دانشگاه الازهر گفت: مصر، مهد تمدن است که افتخار میزبانی از دختران امیرالمومنین(ع) به خصوص حضرت زینب (س) را دارد.
وی با بیان این که توجه ویژه پیامبر اکرم(ص) به آموزش زنان و همتایی آنان با مردان از افتخارات عالم اسلام است، افزود: حضرت خدیجه (س) نخستین زن فداکار اسلام است و حضرت زهرا(س) دخت پیامبر (ص) نیز نخستین کتاب حدیث را نوشته است.
شیخ کریمه با اشاره به ظلم ستیزی حضرت زینب (س) تاکید کرد: به حق باید حضرت زینب (س) را قهرمان قهرمانان بنامیم، چون با صلابت تمام در مقابل ظلم دستگاه اموی ایستاد و با شجاعت از دین اسلام دفاع کرد و روح اسلامی و مکارم اخلاقی را به یادگار گذاشت.
وی در ادامه با اشاره به فعالیت های علمی الازهر، گفت: پنج هزار دانشجوی زن از 80 کشور جهان در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که از دوران ابتدایی تا مقطع دکتری را در این مرکز می گذرانند.
وی با بیان این که حجاب اسلامی در این دانشگاه اجباری است، خاطرنشان کرد: رعایت حجاب اسلامی و آموزش احکام دینی در دانشگاه الزهر از الزامات است.
* گستردگی علمی حوزه علمیه قم
وی با بیان این که از گستردگی علمی حوزه های علمیه شگفت زده شدم، گفت: اطلاعات خود از چگونگی آموزش حوزه های علمیه را به مسوولان مصر ارایه خواهم داد.
استاد فقه مقارن دانشگاه الازهر در پایان بر توسعه روابط علمی بین مجموعه های علمی الازهر و حوزه علمیه قم تاکید کرد.
* تعاملات علمای اسلام توطئه های دشمن را خنثی می کند
مدیر حوزه های علمیه خواهران نیز در این دیدار تعاملات علمای جهان اسلام را ضروری و خنثی کننده توطئه های دشمنان خواند و بر گسترش آن تاکید کرد.
حجت الاسلام والمسلمین 'محمودرضا جمشیدی' اظهار داشت: ملاقات علمای بلند پایه الازهر با علمای قم، نقطه عطف تعامل و وحدت است و به اعتلای کلمه توحید و عدالت در جهان و خنثی سازی توطئه ها کمک شایانی می کند.
وی افزود: فصل جدید تعاملات بین علمای اسلام، الحمدلله طی این سال ها رو به گسترش بوده است.
وی با تاکید بر این که حوزه های علمیه در ایران از استقلال کامل برخوردارند، بیان داشت: با این وجود حوزه های علمیه پشتوانه بسیار محکمی برای نظام اسلامی هستند؛ زیرا حوزه خاستگاه انقلاب اسلامی است.
جمشیدی افزود: مجموعه حوزه علمیه خواهران بیش از 406 واحد آموزشی در چهار سطح و با 65 هزار طلبه خواهر مشغول فعالیت است.
وی با اعلام این که تاکنون بیش از 75 هزار بانوی طلبه فارغ التحصیل شده اند، افزود: بانوان طلبه در رشته های عمومی و تخصصی در موضوعات مختلف معارف اسلامی مشغول تحصیل هستند.
وی با بیان این که خواهران طلبه در جشنواره های مختلف، حائز رتبه های برتر علمی شده اند، خاطرنشان کرد: فعالیت های آموزشی بانوان طلبه در برخی مواقع نسبت به برادران با رشد علمی و کسب رتبه های برتر همراه بوده که نشان از جدیت آنان در تحصیل علم دارد.
مدیر حوزه علمیه خواهران در پایان با اشاره به فعالیت های مرکز تحقیقات زن و خانواده، گفت: این مرکز با رویکرد بین المللی بیش از 40 عنوان کتاب در زمینه زنان و خانواده تدوین و منتشر کرده است.
شیخ 'احمد کریمه'، مسوول بخش فقه مقارن دانشگاه الازهر مصر به منظور بازدید از مراکز علمی و دانشگاهی قم و دیدار با برخی علمای دینی این هفته به قم سفر کرده است.
/987/

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه