هزینه‌های پیوند کبد، قلب، ریه، روده، پانکراس و مغز استخوان ، با تصویب هیات وزیران ، مشمول تعهدات بیمه پایه سازمان‌های بیمه‌گر قرار گرفت. همچنین کلیه اقدامات تشخیصی و درمانی سرپایی و بستری پس از پیوند همه ارگان‌ها، مشابه سایر بیماران تحت پوشش سازمان‌های بیمه‌گر می‌باشد. به گزارش ایلنا، این تصمیم در جلسه عصر یکشنبه هیات دولت به ریاست معاون اول رییس جمهور و در راستای تصمیمات شصت و یکمین جلسه شورای عالی بیمه خدمات درمانی کشور درخصوص پوشش بیمه‌ای هزینه‌های پیوند اعضای بدن اتخاذ شد. هیات دولت همچ ...


خبر اجتماعی

هزینه‌های پیوند کبد، قلب، ریه، روده، پانکراس و مغز استخوان ، با تصویب هیات وزیران ، مشمول تعهدات بیمه پایه سازمان‌های بیمه‌گر قرار گرفت. همچنین کلیه اقدامات تشخیصی و درمانی سرپایی و بستری پس از پیوند همه ارگان‌ها، مشابه سایر بیماران تحت پوشش سازمان‌های بیمه‌گر می‌باشد.
 

به گزارش ایلنا، این تصمیم در جلسه عصر یکشنبه هیات دولت  به ریاست معاون اول رییس جمهور و در راستای تصمیمات شصت و یکمین جلسه شورای عالی بیمه خدمات درمانی کشور درخصوص پوشش بیمه‌ای هزینه‌های پیوند اعضای بدن اتخاذ شد.
 

هیات دولت همچنین  اجرای بیمه فوت و حوادث بازنشستگان و مستخدمین رسمی دستگاه‌های اجرایی را به مدت پنج سال دیگر تمدید کرد و مبلغ آن را از ۳۰ میلیون ریال به ۵۰ میلیون ریال افزایش داد.
 

اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون مطبوعات، از دیگر مصوبات این جلسه هیات وزیران بود. بر پایه این اصلاحات مواردی از قبیل تعریف دقیق مؤسسه خبری، الزام مدیران مسئول به بیمه کردن کارکنان رسانه، الزام رسانه‌ها به نشر پاسخ ظرف ۲۴ ساعت پس از وصول، الزام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به فراهم کردن تمهیدات لازم برای الکترونیکی کردن انتخابات مدیران مسئول، الزام رسانه‌های الکترونیکی بر خط به اعلام نام و نشانی مراکزی که خدمات میزبانی و پشتیبانی خود را از آنها دریافت می‌کنند در شناسنامه رسانه، انحصار ارایه خدمات دامنه و میزبانی به رسانه‌های دارای مجوز، الزام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به اعلام دلایل مخالفت هیات نظارت بر مطبوعات با درخواست متقاضیان انتشار رسانه ظرف ۱۵ روز ذکر شده است.
 

از آنجایی که براساس قانون مطبوعات، نشریات الکترونیکی نیز مشمول این قانون شدند و همچنین به منظور یکپارچه‌سازی متن آیین‌نامه به دلیل تغییرات متعدد در زمان‌های مختلف، اصلاحیه آن تهیه و به تصویب رسید.
 

در ادامه جلسه، هیات وزیران با اختصاص مبلغ ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار به وزارت جهاد کشاورزی برای پرداخت سهم دولت و تقویت صندوق بیمه محصولات کشاورزی موافقت کرد.
 

آیین‌نامه‌های مالی و معاملاتی سازمان خصوصی‌سازی، از دیگر مصوبات جلسه عصر یکشنبه هیات وزیران بود.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه