پی‌گیری لایحه ارسالی حمایت از خانواده‌های چندقلوها به مجلس از سوی بهزیستی

پی‌گیری لایحه ارسالی حمایت از خانواده‌های چندقلوها به مجلس از سوی بهزیستی

پی‌گیری لایحه ارسالی حمایت از خانواده‌های چندقلوها به مجلس از سوی بهزیستی
مدیرکل دفتر توانمندسازی خانواده و زنان گفت: سازمان بهزیستی در نظر دارد حمایت‌های بیشتری را از خانواده‌های چندقلو با ارسال لایحه حمایت از چندقلوها به مجلس افزایش بدهد.
 
 
به گزارش جوان ايراني به نقل از باشگاه خبرنگاران ، فریبا بریمانی، مدیر کل دفتر توانمندسازی خانواده و زنان با اشاره به افزایش چندقلوها در کشور اظهار داشت: در سال‌های اخیر شاهد روند رو به رشد چندقلوها در کشور هستیم که البته این خانواده‌ها نیاز به حمایت و پشتیبانی چندجانبه به منظور نگهداری فرزندان دارند و البته یک وجه آن برعهده دولت است.
 
وی ادامه داد: در حال حاضر بر اساس اولویت از چندقلوهایی که نیازمندی بیشتری دارند، حمایت می‌شود و شیرخشک و مستمری به تعدادی از آن‌ها پرداخت می‌شود که این حمایت‌ها کافی نیست و باید اعتبارات بیشتری به این امر اختصاص داده شود.
 
مدیرکل دفتر توانمندسازی خانواده و زنان با بیان اینکه سازمان بهزیستی در حمایت از چندقلوها با کمبود اعتبار مواجه است، گفت: بهزیستی در حمایت از چندقلوها با کمبود اعتبار رو به رو است و نیاز به بودجه اختصاصی برای پشتیبانی کامل در این زمینه دارد که البته لایحه حمایت به مجلس فرستاده شده و منتظر تصویب از سوی نمایندگان هستیم چون تنها سازمان متولی در حمایت از چندقلوها سازمان بهزیستی کشور است.
 
بریمانی در پایان گفت: برنامه‌های آینده سازمان در حمایت از چندقلوها متعدد است که از جمله آن می‌توان به مساعدت به ایجاد انجمن‌های استانی و شهرستانی و رایزنی با وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها و نهادها جهت ارایه خدمات به چندقلوها، آموزش تعدادی از پرستاران جهت پرستاری از چندقلوها و نظارت بر امور پرستاری کمک هزینه مالی جهت تأمین مسکن اشاره کرد.
 
 
 
/987/
 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه