کاهش فروشی گوشی های سامسونگ و اپل

گوشی های سامسونگ و اپل

کاهش فروشی گوشی های سامسونگ و اپل

 

موسسه تحقیقاتی “استراتژی آنالیتیکس” در رابطه با رشد فروش گوشی‌های هوشمند در منطقه آمریکا اعلام کرده است: تغییرات صورت گرفته در قوانین معافیت گمرکی مربوط به اپراتورها در کشور آمریکای شمالی، منجر به مشکلاتی در واردات و به تبع آن افت فروش تلفن‌های هوشمند در این منطقه شده است.

این موسسه همچنین در آمار خود آورده است که سهم اپل و سامسونگ از تلفن همراه کاهش داشته است. البته باید این نکته را در نظر گرفت که میزان فروش این تلفن‌ها نسبت به دوره مشابه در سال قبل رشدی ۳۳ درصدی را تجربه کرد. در تمام دنیا در سه ماه ابتدایی سال گذشته چیزی در حدود ۲۱۳٫۹ میلیون تلفن همراه به فروش رسیده است.

با توجه به اطلاعات منتشره سامسونگ با فروش ۸۹ میلیون تلفن همراه سهمی معادل ۳۱٫۲ درصد را در اختیار دارد. اگرچه تعداد دستگاه‌هایی که این شرکت در مقایسه با زمستان فروخته افزایش داشته اما به دلیل رشد رقبا در این عرصه سهم بازار این شرکت ۱٫۲ کاهش داشته است. این اولین باری است که سامسونگ بعد از سال ۲۰۰۹ کاهش سهم خود در بازار را تجربه می‌کند.

اپل نیز وضعیت مشابهی را پشت سر می‌گذارد. این شرکت افت بازار ۲٫۲ درصدی را تجربه کرده است. البته باید به این نکته توجه داشت که تعداد دستگاه‌های فروخته شده اپل در سه ماه ابتدایی سال ۲۰۱۳ ، ۳۷٫۴ میلیون بوده که این آمار در سه ماه اول سال ۲۰۱۴ به ۴۳٫۷ میلیون افزایش پیدا کرده است.

مجموع سهمی که این دو شرکت در سه ماه اول سال ۲۰۱۴ به خود اختصاص داده‌اند، ۴۶٫۵ درصد بوده که نسبت به سهم بازار آن‌ها در سال گذشته ۳٫۴ درصد کاهش را تجربه کرده است. از این آمار می‌توان اینگونه برداشت کرد که سایر شرکت‌ها درحال اختصاص دادن سهم‌ به خود هستند و این زنگ خطری برای این دو غول فناوری است.

کاهش فروشی گوشی های سامسونگ و اپل

کاهش فروشی گوشی های سامسونگ و اپل


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه